Projekt odbudowy klasztoru / Projekt powołaniowy

Dlaczego połączyliśmy te dwa projekty razem?

Odpowiedź jest prosta: ponieważ są one ściśle ze sobą powiązane.

Kościół ze swej natury jest misyjny i ta misja jest cały czas aktualna.

 

Na Filipinach, żeńska gałąź naszego Zakonu, Kanoniczki Regularne Laterańskie posiadają cztery klasztory. Od czasu do czasu przychodzi do sióstr młodzież męska, która zainteresowana jest życiem kanoniczym.

 

Nasza Prowincja zdecydowała się podjąć to wyzwanie i zorganizować formację dla kandydatów, którzy aspirują, aby stać się kanonikami regularnymi.

 

Niestety mała liczba księży w Prowincji, jak również zaawansowany wiek, nie pozwalają nam na wysłanie misjonarzy na Filipiny, jednakże nie brakuje nam odwagi, aby podjąć się tego zadania we Francji. Projekt powołaniowy realizowany jest w porozumieniu między Prowincją a Arcybiskupem Cebu, który z otwartym sercem zareagował na nasze plany, jak również udzielił nam swojego błogosławieństwa.

Jaki jest cel?

Celem jest sprowadzenie kandydatów do Francji, zorganizowanie dla nich odpowiedniej formacji, a następnie, w dogodnym czasie, otworzenie placówki na Filipinach, aby Zakon mógł się rozwijać w Azji.

 

Proste? Niekoniecznie!

Jednak jesteśmy zdeterminowani i chcemy zrealizować ten projekt do końca. Z pewnością obecność młodych „ożywi” nasze opactwo i być może skłoni Francuzów przynajmniej do tego, aby postawili sobie kilka pytań o sens swojego życiowego powołania.

Aby przyjąć młodych na czas formacji, jesteśmy zobowiązani do odrestaurowania opactwa i do doprowadzenia obiektu do stanu użytkowego, według dzisiejszych standardów.

 

Rzeczą najbardziej naglącą jest przekształcenie poddasza na pokoje dla przyszłych nowicjuszów, a następnie wyremontowanie i doprowadzenie do obowiązujących standardów pokoi dla księży mieszkających w klasztorze.

 

Licząc tylko i wyłącznie na własne siły, nie jesteśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia, dlatego też za pośrednictwem tej strony, zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji naszego projektu.

Każdy, nawet najmniejszy gest z twojej strony, jest dla nas bardzo ważny. Razem możemy osiągnąć zamierzony cel.

 

Potrzebujemy twojego zaangażowania poprzez:

 

   wsparcie ekonomiczne: jeśli to możliwe, złóż na ten cel ofiarę

      modlitwę: zjednoczmy nasze siły duchowe i bombardujmy razem niebo

  promocję: opowiedz o naszej akcji twoim znajomym i wyslij im link do naszej strony

 

Jeśli chcesz złożyć ofiarę, aby wesprzeć prace budowlane i pomóc nam w realizacji projektu, możesz:

Wpłacić kartą online
Strona w 100% bezpieczna

Wszystkie informacje bankowe i transakcje płatnicze szyfrowane są za pomocą protokołu SSL. W żadnym przypadku dane nie są przechowywane przez nasze systemy informatyczne.

Wykonać przelew tradycyjny

Abbaye de Beauchêne

22 rue Notre Dame

79140 Cerizay – Francja

IBAN: FR76 3004 7142 5100 0216 6860 238

BIC: CMCIFRPP